Duben 2007

Ori v ohrožení

7. dubna 2007 v 14:18 | Ketchjitka |  ♥Piráti z Karibiku♥
"Tak to je teda nadílka!" říkají si fanoušci Pirátů z Karibiku , když sledují dobrodružství Willa Turnera (Orlando Bloom). V třetím díle se Will ocitne ve spárech čínských pirátů. Dostane se z téhle prekérní situace? Díl "Na konci světa" je vyvrcholením pirátské trilogie , který by měl předčit všechny ostatní. Jack Sparrow (Johnny Depp) se například stane živou dělovou koulí. To si nesmíte nechat ujít!!
zdroj: Bravo
Někdy si říkám proč na obrázku jsou jen 3 piráti. Nápis je zde obvykle 3 piráti ale Ori tam není. Nalezneme zde jen Jacka, Liz a Barbarrossu. Nevím, nevím, zda-li se krásný Orlando ze zajetí dostane živý.

Úvahy o čtvrtém díle

7. dubna 2007 v 13:52 | Ketchjitka |  ♥Piráti z Karibiku♥
Leckdo z vás si možná klade otázku, jestli je vůbec vhodné (z hlediska úspěšného výrobku) končit v nejlepším, a tedy avizovaným třetím dílem. Pokud jsou vaše mozkové závity rozežírány něčím podobným, setřete si kapku potu z čela a buďte v klidu. Podobné úvahy poletují i hlavou Jerryho Bruckheimera a dalších lidí, kteří mají s Piráty co do činění. Ostatně; není tomu dávno, co se začalo spekulovat dle osnov updatovaných Hvězdných válek. Jisté zdroje uvedly, že se brzy dočkáme nové trilogie, která se chopí provazu za zdánlivě opačný konec. Některé postavy zaniknou, jiné přibudou a ty šťastnější se budou moci i příště vyhřívat pod září filmového reflektoru. Zřejmě nemusím dodávat, kterýpak hrdina by ustál veškeré plánované převraty, vyhazovy a obměny kádru. Johnny Depp je pro studio veleváženým zaměstnancem, nedotknutelným klenotem a koneckonců i hlavním viníkem tak nechutně vysokých tržeb.
Samozřejmě, momentální úvahy (zdánlivě předčasné) rozdmýchal především sám Depp. Byl to on, kdo se nechal pár pátků nazpět slyšet, jak jej to vzalo, když skončilo natáčení trojky, že si na vzpomínku vyprosil kostým Jacka Sparrowa (dokážu si vcelku snadno vybavit zástup dětí před dveřmi představitele Střihorukého Edwarda a tak trochu nechtěnou, dost možná benefiční, živnost samotného Deppa) a že by se milerád zúčastnil jakéhokoli pokračování, pokud by se rýsovala vidina jakžtakž žvýkatelného scénáře.

Za zdmi Walta Disneyho si vzali Johnnyho přání evidentně k srdci, zamáčkli poplachové tlačítko a zaveleli k poradě u proklatě dlouhého stolu. Slovo dalo slovo, Jerry zamával s podezřele napěchovanou peněženkou a již nyní se (údajně) kompletuje stěžejní kostra čtvrtého dílu. Jelikož se však stále jedná o informace z druhé ruky, bylo by předčasné tetelit se blahem a poohlížet se po kvalitním trhacím kalendáři.
Bohužel (bohužel pro všechny fanynky ostrohranného Blooma), případné pokračování by se s největší pravděpodobností obešlo bez Deppova dobráckého parťáka, charismatického kováře Willa. Zámořský deník Daily Star mu totiž neprorokuje nikterak úsměvný konec, a pokud bychom uznali jeho zdroj jako důvěryhodný, bylo by poměrně rozumné nakoupit si do zásoby několik kilogramů absorpčních kapesníků (jen tak preventivně, na užitečných věcech se nešetří). Přeci jenom, jestliže mladý Turner "zařve", aby položil základ nečekané a dojemné tečce, naše partnerky to budou rozdýchávat ještě pár hodin po závěrečných titulcích.

Obdivovatelé křivek Keiry Knightley se naopak nemusí obávat. S tou se údajně počítá, neboť ještě nepředstavuje tak nesnesitelné finanční břímě jako její filmový partner.(I když je to zvláštní protože podle jiných zdrojů Keira ve čtvrtém díle už hrát nechce).

Nedá mi to, abych si neodpustil otřepané rčení: "Ráno moudřejší večera." Ačkoliv to s Turnerem nevypadá moc dobře (a dost možná i s celou sérií - pokud pesimisticky zabředneme k ukázkovým příkladům "zbytečných" sequelů a prequelů), od čtyřiadvacátého května nás ještě dělí necelé dva měsíce a nic z toho, co již nyní přivádí leckteré výtečníky k infarktu, nemusí být pravdivé. Zachovejme si tedy střízlivost a v poklidu dopijme to kafe, které jsme si udělali.


Otestuj si jak dobře znáš Piráty z Karibiku

7. dubna 2007 v 13:37 | Ketchjitka |  ♥Piráti z Karibiku♥
Stačí, když klikneš ZDE a budeš postupovat podle pokynů.

Prohlídka posledním dílem Pirátů

6. dubna 2007 v 23:20 | Ketchjitka |  ♥Piráti z Karibiku♥
Mrkněte sem: Prohlidka Piratama 3
Upozorňuji však, že je nutné mít rychlejší připojení internetu a hlavně umět anglicky.
Ačkoli svérázného Jacka Sparrowa v podání Johnnyho Deppa spolkla na konci předcházejícího dílu s názvem Truhla mrtvého muže mořská příšera Kraken, podaří se ho jeho přátelům vysvobodit ze záhrobí.
"Jako vždy má na té ztřeštěnosti Jack vlastní podíl," říká tajemně režisér Gore Verbinski. "Je zajímavé, co s ním udělá osamělé uvěznění. Jestliže byl jeho mozek předtím vysušen sluncem, nyní je vymražen," naznačuje.
Dobrodružná cesta zavede diváky do Šanghaje 18. století, aby hrdinové zachránili vzácné mapy od čínského pirátského velitele Sao Fenga (Chow Yun-Fat). Mapy vedou na konec světa, kde se lodi řítí do podsvětí.
Will, který je podle svého představitele Orlanda Blooma "příliš dobrý na to, aby to byla pravda", má ovšem tentokrát poněkud vychytralé motivy. "Otázka je, proč potřebujeme Jacka Sparrowa zpět? Odpověď se ukáže právě v tomto dílu," říká Bloom. Postavě samotné "trochu temnější" charakter podle něho prospívá. "Je hodný, ale chce být špatný," přiznává.
Podobný osud postihne i další hrdiny. "Je tam zrada na zradu," upozorňuje Verbinski. "Shromáždění pirátských velitelů je jako špatné rodinné setkání, kde chce každý s každým vyjít. Můžete cítit tu psychózu. Je to jako akvárium plné žraloků," popisuje jednu ze scén. Nově se projeví například i čarodějnice Tia Dalma (Naomie Harrisová), která nakonec opustí svůj močál, aby vyjevila svou vlastní záhadu.
Nové pokračování pirátů zaujme zřejmě i hudebním doprovodem, v němž se objeví písničky v podání Johnnyho Deppa či frontmana irských U2 Bono Voxe.