Červenec 2007

Láska na dálku

22. července 2007 v 1:04 | Ketchjitka |  ♥Láska♥
Která z nás zažila lásku na dálku ví, jak je obtížné žít bez partnera, když není po vašem boku. Chvíle, kdy jste s ním utečou tak rychlea kdy s ním nejste, připadají vám jako celá věčnost...
Jste rodina a přejete si být navzájem co nejblíže. Cesty osudů jsou nevyzpytatelné a některé dvojice musí žít i vychovávat děti odděleně. Vydrží manželství, které dělí stovky či tisíce kilometrů?
Zvlášť když jste pod drobnohledem okolí, posloucháte rady příbuzných a přátel, jejich vize chmurného konce lásky a manželství, určitě vám není do zpěvu. Jak to přežít a udržet si manželství? To záleží na vás!
Svět kolem nás se mění, což mnohdy vítáme, zvláště, když nám pokrok usnadní těžkou práci. My ženy se měníme jsme daleko samostatnější než naše prababičky. A mění se i naše vztahy k okolí včetně vztahů partnerských. Bohužel jsme ovlivňováni předsudky předchozích generací, které se týkají i způsobu fungování manželství. Mívají podobu kategorických soudů, co je přípustné a co ne. Jako by snad existoval recept na šťastné manželství! Možná to snad měly dřívější generace snadnější, řídily se zavedenými společenskými modely, zatímco my si musíme prošlapat vlastní cestičky ke slunci a najít způsob, jak si v dnešním světě najít způsob manželství, kterému neublíží ani tisíce mil. Ostatně i naše prabáby čekaly, až se jejich vyvolení vrátí z předlouhé vojny, z putování za prací a také to zvládly.
Fax, mobil i internet.
Kdo ví, co bylo prapůvodním úmyslem vynálezů moderní komunikační techniky. Snad to byla snaha usnadnit obchodování a vzdělávání, ale co když zde hrálo roli ono známé Cherche la feme? Máme nepřeberné komunikační možnosti. Pro dnešního člověka se tím svět zmenšil. V minulém století znamenal odchod do sto kilometrů vzdáleného města naprosté zpřetrhání vztahů s původním prostředím. Dnes právě díky obrovské a nesmírně rychlé počítačové síti jménem internet, můžeme udržovat neustálé spojení se svou vlastí a svými drahými i z Austrálie či Indonésie.
Křehké vztahy
Aby bylo spokojené manželství, musí být spokojeni oba partneři. Nespokojenost je nakažlivá choroba a rychle se přenáší z jednoho na druhého. Od nespokojeného partnerství je jen krůček ke krizi, kterou bývá nutné řešit. Pokud se jeden z partnerů obětuje pro druhého a vzdá se svých ambicí, zůstává v něm pocit hořkosti na dlouhou dobu. Může zkalit atmosféru daleko více než překonávání obtíží spojených s dočasným odloučením.
Život není v žádném případě procházka růžovým sadem a život ve dvou je plný nepředvídatelných úskalí. Potom záleží na každém páru, každé rodině, aby si našla vyhovující způsob existence na dálku. Rezignovaně se vzdát a vztah definitivně ukončit je až tím posledním možným řešením!
Pro fungující vztah, nemusí být tak důležitá vnější podoba, ale především obsah. Optimálním obsahem jsou společné zájmy a cíle. A ty můžeme realizovat i ve značně geograficky rozdílných polohách, přičemž rozhoduje kvalita setkání v místě a čase. Důležité je, aby nám bylo dobře, když jsme konečně spolu.
Spolu napořád
Ne každé odloučení je spásné. Leckdy bývá tou poslední ranou, která vztah definitivně ukončí. Nabízí se však otázka, zda by ke krachu nedošlo stejně, možná později.
To, že některé dvojice spolu žijí úspěšně bez dramatických konfliktů, tkví v tom, že jsou schopni se do sebe znovu zamilovávat. A odloučení a opětovné shledání k tomu poskytuje báječnou příležitost. Pokud nás však každou chvíli rozčílí takové zločiny proti lidskosti, jakými mohou být špinavé ponožky pod křeslem, ušpiněné košile mezi čistými, škrábání za uchem, popotahování, pokašlávání, zvyk pít z hrnečku, ve kterém zůstala lžička, srkání polévky, pochrupávání u televize, pak je těžké se opět do svého partnera zamilovat. Mnohdy stačí dvoutýdenní služební cesta a zmíněné příšernosti se rázem opět změní na pomilováníhodné slabůstky vzdáleného partnera.
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že láska na dálku je těžká,ale dá se zvládnout. Hlavně si nikdy nenechat od někoho do toho mluvit. Víme sami, co je nejlepší a nikdo jiný to nemůže vědět lépe než-li my. Nejdůležitější je právě ta láska a myšlenka , že později budete spolu napořád. Věrný může člověk být, záleží na povaze a milovat někoho, koho nevidím každý den, je možné také. Jednou se sen, který jste si vysněli splní a s drahou polovičkou budete už každý den. Ale hlavně se řídit vlastní intuicí.

Pink - Dear Mr.President

22. července 2007 v 0:49 | Ketchjitka |  ♥Mp3 a videa♥
Tak osobně si myslím, že takových písní a videí by mělo být více. Pro ty, kteří nemohou rozumět anglicky, jsem našla klip s titulkama.