Září 2007


Útěk z vězení video

27. září 2007 v 22:53 | Ketchjitka |  ♥Prison Break♥

Prison Break video-season 1

Odkaz na videa jednotlivých epizod seriálu 1., 2. a 3.série naleznete v rubrice "Prison Break" .

Prison break season 2-Útěk z vězení 2.série

tady si zapněte hlasitěji repráky , jelikož následující klip je vcelku dost potichu, tak abyste to měli normálně.
Další videa Prison break

O seriálu

27. září 2007 v 22:47 | Ketchjitka |  ♥Prison Break♥
Děj se odehrává ve věznici Fox River a točí se kolem vězně jménem Michael Scofield a jeho bratra, Lincolna Burrowse, odsouzeného na smrt na elektrickém křesle pro vraždu prvního stupně. Ten je však podle svého bratra a několika dalších lidí odsouzen neprávem a snaží se dokázat jeho nevinu. Každý se o však snaží jiným způsobem. Kdežto Michael Scofield se snaží se svým bratrem z věznice utéci, obhájkyně Lincolna Burrowse, Veronica Donovan, na to jde legální cestou přes soudy, ale tato cesta se zdá velmi složitá a zdlouhavá. Navíc jsou jim na stopě tajní agenti státu U.S.A., který má v celém případu také prsty.
Hlavní dějová linie v seriálu se ale motá hlavně kolem způsobu, který si vybral Michael Scofield, a to útěk z vězení. Michael je vystudovaný stavební inženýr. Časem zjistíme, že vše, čeho Michael v životě dosáhl, nebo se učil, bylo z jediného důvodu, a to proto, aby útěk klapl na jedničku. Ano, i svůj příchod do vězení měl Michael naplánovaný. Nebylo to tak, že se prostě jednoho dne rozhodl, že půjde vykrást banku. Vše si dopředu naplánoval, aby do sebe všechno do sebe zapadalo. Ale kdyby šlo všechno jako po másle, měli bychom tu jen jeden díl, popřípadě dva, kde by se dalo všechno shrnout. Ne, tak tomu není. Pod nohy Michaela je házeno spoustu klacků, ať už v podobě bouřícího se týmu nebo problémy s ředitelem věznice, který je však vůči Michaelovi velmi vstřícný a snaží se mu ve všem vyjít vstříc. Hlavním problémem je také hlídač věznice, kapitán Bellick. Tento člověk si ihned po nástupu do vězení na Scofielda zasedne. Hlídá ho krok co krok a není téměř nic, co by mu uniklo, dokáže si zajistit informace od svých zdrojů, kterými jsou většinou spoluvězni Michaela. Jedna věc mu ale naštěstí stále uniká, a to je právě ten útěk z věznice, ale ví, že se tu děje něco nekalého.
Druhá řada:
Naši hrdinové se dostali z vězení a nyní prchají na svobodě. První oběť této honby byla již ve vězení, a to nejstarší obyvatel věznice, a to legendární "DB Cooper" alias Charles Westmoreland. Po něm poté následovala další smrt - ale ne již vězně, ale právničky - ano, tušíte správně, druhým člověkem, kdo odnesl toto napínavé sledování, byla právnička Veronica Donovan a její přítel, také právník Nick Sarvin. Tímto také pohlasla celá jedna možnost, jak dostat Lincolna Burrowse ven z vězení (i když už vlastně venku je) právní cestou.
Naši hrdinové tak dostali nového soupeře, se kterým budou zápolit mimo mříže věznice - a není to již náš známý kapitán Brad Bellick - je to nový tajný agent, který se jmenuje Mahone. Ten je také velmi chytrý a šlape Michaelovi na paty už od počátku druhé řady.
Mahonemu se během druhé řady podaří zabít pár utečenců, jako je Abruzzi, nebo Tweener. Během druhé sezóny jsme však také svědky toho, jak se prohloubí vztah Michaela a Sáry. V polovině druhé sezóny se na druhou stranu přihlásí také agent Kellerman, který byl zrazen od FBI a od prezidentky Reynoldsové. Pomůže Michaelovi a Lincolnovi osvobodit jejich jméno a v závěru druhé sezóny se pro ně obětuje. Lincolna sice osvobodí, ale do Panamské věznice, kam všichni mířili, jsou uvězněni jak Michael, tak i Mahone za jeho zločiny, ale také Bellick, který je uvězněný za vraždu Gearyho, kterého ale ve skutečnosti zabil T-Bag, který je v Panamské věznici zvané Sona také. Druhá řada tím končí.
V současné době ve světě běží už třetí řada seriálu, kterou si můžete už nyní zdarma stáhnout na internetu.

Malé info o seriálu

27. září 2007 v 22:34 | Ketchjitka |  ♥Prison Break♥
Napětí, dynamika, zajímavě vyprofilované postavy, výborné herecké výkony - to jsou přednosti
seriálu Útěk z vězení (Prison Break), který donutí každého diváka prožívat s hrdiny jejich těžký osud a úsilí dostat se na svobodu.
Pilotní díl seriálu poprvé uvedla na televizní obrazovky společnost TV Fox v roce 2005. Hned od začátku si v USA získal ohromné množství fanoušků a obdivovatelů. Sledovat osudy Michaela Scofi elda a jeho bratra Lincolna Burrowse již měly možnost milióny diváků. Seriál se vysílal například i v Kanadě, Austrálii, Francii, Belgii, Anglii, Dánsku,Itálii, Nizozemí, Irzaeli, Novém Zélandu, Turecku, Tunisku, Indonésii, Malajsii, na Slovensku a v dalších zemích.
O úspěšnosti seriálu Útěk z vězení (Prison Break) svědčí množství nominací a cen, které za dva a půl roku od svého uvedení, získal. Jedno z nejvyšších ocenění obdržel v roce 2006 v soutěži People's Choice Awards za nejoblíbenější televizní seriál roku. Ve stejném roce to např. ještě byly nominace na Zlatý Glóbus za nejlepší dramatický seriál a nejlepšího herce v hlavní roli pro Wentwortha Millera a cena