Prosinec 2007

Cristiano Ronaldo

5. prosince 2007 v 12:47 | Ketchjitka |  ♥Životopisy♥
Cristiano Ronaldo-pravým jménem Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro se narodil 5.února 1985 ve Funchal na Madeiře v Portugalsku.
Matka se jmenuje Maria Dolores dos Santos Aveiro a jeho otec José Dinis Aveiro. Cris vyrůstal se svým bratrem Hugem a dvěma sestrami Elmou a Katiou.
Jeho druhé jméno Ronaldo je po americkém prezidentovi Ronaldu Reaganovi, protože to byl oblíbený umělec jeho otce, nejedná se ovšem o politický důvod.
Cristiano začal hrát fotbal když mu byly 3 roky a když nastoupil v 6ti letech na základní školu, jeho nejoblíbenější předmět byl tělocvik. Jeho nejoblíbenějším týmem byl SL Benfica, dokud se nepřipojil ke konkurenci Sporting CP. On sám hrál v amatérském týmu Andorinha, když mu bylo 8 let. Cris je strýcen dítěte své sestry.
V roce 1995, kdy mu
bylo 10 let, Cristianova reputace v Portugalsku stoupala výš a výš. Dva nejlepší Portugalské týmy CS Marítimo a CD Nacional se velmi snažili získat Crise pro sebe.
Na UEFA se podílel , když mu nebylo ani 17 let. Byl první, kdo hrál za Liverpool F.C. pod vedením Gérardem Houllierem v šestnácti letech. Nyní hraje Cristiano za Menchester United v Anglii.


Malé info:

Jméno: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Datum narození: 5.února 1985 (bylo to pondělí;) )
Místo narození: Funchal (Madeira, Portugalsko)
Národnost: Portugalská
Stav: svobodný
Výška: 184 cm
Váha: 75 kg
Matka: Maria Dolores dos Santos Aveiro
Otec: Jose Diniz Aveiro
Bratr: Hugo Aveiro
Sestry: Elma Aveiro and Katia Aveiro
Přezdívka v dětství: Kluivert
Týmy v dětství: Sport Lisboa e Benfica
Oblíbení hráči v dětství: Luis Figo and Thierry Henry
Oblíbený herec: Jean Claude Vandamme
Oblíbená herečka: Angelina Jolie
Oblíbený film: Šestý smysl, Rock a hlavně akční filmy, nemusí romantické filmy, ale on sám je romantik(někdy:-) )
Oblíbená hudba: Dance, techno
Číslo dresu: 7
Manažer: Luis Correia
Období pobytu v klubech:
Andorinha 'The Swallows'1993-1995Portugal TeamManchester UnitedSporting Lisbon
Clube Desportivo National
1995-2001
Sporting Clube de Portugal2001-2003
Manchester United2003-Present

Santa Claus v Kyrgyzstánu

3. prosince 2007 v 22:50 | Ketchjitka |  ♥Vánoce♥
Do letitého sporu mezi Finskem a Grónskem, v které z těchto zemí leží domov pravého Santa Clause, vstoupila jedna švédská poradenská firma. Její pracovníci si dali práci a spočítali, kde na Zemi by pro
Santův příbytek bylo nejvhodnější místo pro rychlou expedici vánočních dárků. Překvapivě to není žádná severská země, ale pohoří ve středoasijském Kyrgyzstánu.
Společnost v analýze zohlednila řadu demografických a fyzikálních jevů, mimo jiné rozložení dětské populace na zeměkouli či rychlost rotace planety.
I když by Santa bydlel v logisticky optimálním Kyrgyzstánu, byla by pro něj obvyklá štědrovečerní směna pěkná "lítačka". Na Zemi žije podle odhadů 2,5 miliardy dětí, a pokud by je chtěl všechny objet za jeden večer, muselo by jeho sobí spřežení létat rychlostí zhruba 5800 kilometrů za vteřinu. Na každou donášku do domu by mu tak zbývalo 34 mikrosekund, tvrdí Švédové.

Vánoční DISNEY

3. prosince 2007 v 11:47 | Ketchjitka |  ♥Vánoce♥