Duben 2010

Sever a Jih / Sever proti Juhu / North and South ke stažení

15. dubna 2010 v 1:46 | Ketchjitka |  ♥Filmy♥

sever a jih
Seriál velmi obsažně zachytil život seveřanů a jižanů. Názory seveřanů na otroctví, nepochopení lidí z jihu, kteří se po několik generací živí pěstováním plodin na plantážích.Jen pár lidí se dokáže povznést nad zakořeněné mnohdy nesmyslné a nenávistné názory. Jsou to rodiny Mainů a Hazardů, kteří se přátelí od vojenské školy ve West Pointu, kde se Orry Main (P.Swayze) s Georgem Hazardem (J.Read) seznámili. Bojovali spolu i v Mexiku a Orry má od té doby zraněnou nohu. 
Orry se seznamuje s krásnou Madeline (Leslie Ann Down), do které se zamiluje a chce se o ní ucházet. Její otec ovšem svými intrikami donutí Madeline, aby se provdala za staršího, bohatého plantážníka Justina LaMotte (D.Carradine). Pozdě si uvědomí, že své dceři tímto sňatkem velice ublížil. Její muž je surový neurvalec, který jí podvádí s otrokyněmi a Madeline často bije pod jakoukoliv záminkou. Orry je při své náštěvě doma naprosto zdrcen, a když si s Madelyne vysvětlí, že jí po celou dobu psal, ale otec jí dopisy zatajil, jsou oba naprosto nešťastní. Dlouholeté přátelství neohrozí ani Georgova sestra Virgilie (Kirsty Alley), která vystupuje za osvobození a rovnoprávnost otroků a odsuzuje všechny jižany. George jednoho dne Virgilii vyhodí z jejich domova a ona, aby dokázala jak je naprosto oddána věci, si vezme za manžela jednoho z Orryho otroků, černocha, kterému pomohla z usedlosti Mainů utéci. Chodí k Georgovi a své matce jen na návštěvy, dva, tři dny pobude, a pak si rodina i služebnictvo oddychnou. Virgilie s plnými taškami jídla i krásného oblečení, které ukradne své švagrové odchází. 
Přátelství Orryho a George je utuženo svatbou Orryho sestry Bret(Genie Francis) a Georgova bratra Billyho. Oba se i přes intriky Bretiny starší sestry Ashton (Teri Garber) vzali před vypuknutím války.Vzhledem k blížící se válce mají Bret a Billy oprávněný strach, že lidé budou posuzovat jejich sňatek seveřana a jižanky nepříznivě. 
Jak Seveřané, tak i lidé z jihu vidí válku jako opravdu jedinou možnost, jak řešit problémy, a nechtějí už slyšet o míru. Přemýšlí hlavně o tom, co bude válka znamenat pro jejich život a celou Ameriku.

Režie: Richard T. Heffron 
Hrají: Kirstie Alley, James Read, David Carradine, Lesley - Anne Down, Jim Metzler, Lewis Smith, John Stockwell, Patrick Swayze, Hal Holbrook, Gene Kelly, Robert Mitchum, Jean Simmons, Georg Stanford Brown, David Ogden Stiers, Inga Swenson, Elizabeth Taylor, Morgan Fairchild, Jonathan Frakes, Johnny Cash, Forest Whitaker, Walter Barnes, Mitch Ryan, Barton Heyman, Mark Moses, Robert Guillaume, James Rebhorn, John Anderson, Wendy Kilbourne, Genie Francis, Philip Casnoff, Terri Garber, Wendy Fulton, Olivia Cole, Ted Manson


STÁHNOUT SEVER A JIH PŘES TORRENT: UPOZORNĚNÍ !!!
VĚTŠINA TORRENTŮ BUDE MOŽNÉ STAHOVAT POUZE S REGISTRACÍ NA DANÉ STRÁNCE  http://tracker.cztorrent.net/ . REGISTRACE JE FREE A ŽÁDNÉ REKLAMY ATD. NA MAIL POTÉ NECHODÍ, TO MÁM OVĚŘENÉ .
TAKŽE POKUD MÁTE ZÁJEM O VŠECHNY TORRENTY SEVER A JIH A SAMOZŘEJMĚ I JINÉ, POKUD BYSTE SI TAM NĚCO ZAJÍMAVÉHO NAŠLI,
JE NUTNÁ REGISTRACE !!!!!!!!  poté ještě AKTIVACE ÚČTU (nejlépe smskou ) !!!!